Zimní zahrada: starosti s projekty a spousta vychytávek

Zimní zahradě se někdy také říká prodloužený obývací pokoj. Něco na tom bude, protože je to vlastně zahrada, můžete ji osázet květinami, můžete v ní sedět v houpacím křesle nebo v ní mít ratanový nábytek, a samozřejmě je tu spousta světla, protože minimálně jedna zeď je celá prosklená, nebo je tu alespoň podstatně více oken než v jiné části domu.
1.       Zimní zahrada je prostor pro relaxování
2.       Pořádání oslav
3.       Prostor mezi zahradou a obytnou částí domu
4.       Může vzniknout jako prostor pro bazén
posezení na verandě

Co všechno musíte plánovat, než se pustíte do zimní zahrady u vašeho domu? Proč byste si měli zavolat odborníky a s čím vám mohou pomoci? Na všechny otázky vám tento článek odpoví.

Odborníci jsou zkrátka odborníci

Lidé jsou povolaní na to, aby něčemu rozuměli. Budou mít zkušenosti s materiály, s výstavbou, budou vám umět dát návrh a doporučí vám velikost, tvar i vybavení zimní zahrady. Nevyplatí se do této velké stavby pouštět samotní a už vůbec, pokud nejste znalí zednických prací – a zdaleka ne jenom těch!
zasklená veranda

Kolik existuje typů zimních zahrad?

Můžete si volit mezi několika různými provedeními, všechno se odvíjí od toho, jak si zahradu přejete používat. Jak by měla sloužit? Měla by být vyloženě místností navíc, která bude propojovat verandu nebo terasu s domem? Bude vám stačit minimálně izolovaná zahrada, která nebude s domem až tak propojena, ale budou ji děli t hlavní dveře? Pokud ale si přejete vytvořit zimní zahradu, která bude jakoby místnost navíc, kterou chcete využívat ve svém volném čase třeba po celý rok, pokud v ní chcete mít pokojové rostlin a zkrátka v ní relaxovat po celý rok, nehledě na zimu nebo horko, budete muset investovat do maximální izolace. Je třeba izolačních skel, které mají také bezpečnostní vrstvu ochranného skla.