EXTRÉMNÍ PŘEKÁŽKOVÉ ZÁVODY-adrenalinové šílenství.

Jste typem člověka, který rád testuje své limity a sám sebe? Baví Vás výzvy? Zajímáte se o netradiční hobby? Pak vyzkoušejte některý extrémní překážkový závod, který prověří Vaši sílu, vytrvalost, psychickou odolnost, obratnost, odvahu a rychlost! Tento trend pochází z USA z roku 2010, kdy se zde uskutečnil první tzv. Spartan Race. V Evropě se objevil jako první na Slovensku v roce 2012 a u nás v ČR v roce 2013. Od té doby jsou různé varianty tohoto závodu s různými názvy- Army Race, Gladiator Race, Predator Race, Heroes Race.
skoky v terénu
Co Vás v tomto závodě vlastně čeká?!   Na trasách různých délek v přírodním terénu jednotlivci nebo týmy, muži či ženy, dospělí nebo děti zdolávají přírodní i umělé překážky různé obtížnosti. Jako jsou běh bahnem, zdolávání lanových zátarasů, ručkování, přelézání zavěšených sítí, pneumatik, balíků sena, překonávání ostnatých drátů, močálů, výběhy do kopce, přes hustý les atd. Někdy jsou některé nachystané překážky pro závodníky do poslední chvíle překvapením!
závod ve vodě
Každý závodník musí zaplatit startovné a musí být řádně registrován, tím vyjadřuje souhlas s pravidly určenými pořadatelem. Závodník je označen číslem, identifikační páskou a čipem. Nesmí být pod vlivem alkoholu, omamných a povzbuzujících látek. Běh je sice na vlastní nebezpečí, ale organizátoři na každé překážce jsou ve spojení s odbornou zdravotní pomocí.
bos v blátě
Závody probíhají po celý rok a na internetu je umístěn kalendář všech závodů. Nedávno proběhl třeba již 3. ročník MAD RACE v Ostravě na Vaňkově kopci. Vlastní závod je doplněn pořadateli i o bohatý doprovodný program. A do konce roku jsou připraveny další závody v Čechách i na Moravě, stačí si jen vybrat! Koncem srpna můžete změřit své síly např. v Českém Krumlově nebo v Lužicích a v září pak třeba v Josefově/Gladiator Race/, na Dalešické přehradě /Wilsonka Race/, v Liberci /Spartan Race Beast Kids/ nebo v Brně/Epic Race Stadium Circle/.Hodně štěstí!