Podnikatel v sukni

Téměř každá začínající podnikatelka si klade spoustu otázek týkajících se svých vlastností a dovedností.  Jsou to právě ženy, které nevěří v sebe samu. Mají nízké sebevědomí a obavy z toho, že se naplní věty příbuzných, které jim stále znějí v uších: „vidíš, my jsme ti to říkali“.  Přijde vám to povědomé? Nebojte, ženy jsou oproti mužům vybaveny vlastnostmi, které je předurčují k tomu stát se úspěšnou ve svém oboru. A které klíčové vlastnosti to jsou?

telefonování u kávy
·         Empatie
 
Žádné upnuté šaty, v kterých vyniknou dámské křivky, ale právě tato vlastnost-vcítění je klíčovou zbraní mnoha žen, díky kterým umí dobře reagovat na změny, umí naslouchat a řešit nevhodné situace nejenom na úrovni pracovní, ale také té osobní.
 
·         Zodpovědnost
Než se žena rozhodne, zdali do podnikání vstoupí, ocitne se v situaci, kdy ji hlavou prolétne mnoho otázek z podnikatelského prostředí. Dokud nemá jasno po všech stránkách, tak je velice opatrná a v případě nejasností často vyhledává mentora, který nejenom, že umí vysvětlit věci z daného oboru, ale taktéž je pravou rukou při cestě za podnikatelským snem.
 

Nebuďte šedá myška, inspirujte se!

 
Pokud jste stále na vážkách a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám mohl poradit, na trhu existuje mnoho projektů, které se zabývají úspěšnými ženami a jejich podnikatelskými začátky. Nebuďte šedá myška a vykročte z řady. Zkuste například oslovit Asociaci podnikatelek ČR, která pořádá různé workshopy a semináře na rozmanitá témata v oblasti podnikání. Velkou výhodou těchto projektů je, že budete mít možnost získat nové kontakty a navázat tak nová přátelství z řad žen podnikatelek, které na začátku řešily stejné problémy, jako vy sama.
 žena v saku
Ať už máte očekávání jakákoliv, jedno je přeci jenom jasné. Od samého začátku podnikání vše závisí pouze na vás. Čekání na správnou konstelaci hvězd může být totiž v nedohlednu. Zkrátka někdy je nutné pouze začít. Už víte, jaký bude váš následující krok?