Osobní data v ohrožení

·         Osobní data každého občana jsou evidována v mnoha registrech občanůpřes základní školu, databanku řidičských průkazů, zdravotní pojišťovny, různé zájmové kluby až po ty nejneočekávanější příklady jako je placení televizních poplatků.
·         Používáme mobilní telefony a díky technologii nás lze kdykoliv lokalizovat. Naše telefony jsou odposlouchávány, každý krok naslouchá tisícům telefonátů společně s námi policista.
pc procesor
·         Kreditní a bankomatové karty prozrazují náš životní styla umožňují prakticky jediným stisknutím tlačítka vyhodnotit náš uživatelský profil. Svá osobní data předáváme s nevědomou samozřejmostí.
·         Účastníme se různých soutěží, pořizujeme si zákaznické karty a posíláme prostřednictvím internetu našimi počítači údaje do celého světa.
·         S otevřenou náručí nás lákají supermarkety do databází, jelikož umí předložit lákavou nabídku.
·         Banky a pojišťovnynás mají také v hrsti. Zákazníky si vedou na seznamech pro lepší přehled. Některé jsou veřejné, jiné tajné.
·         Naše zdravotnické údajese ukládají do paměti počítačů prakticky neustále, v nemocnicích však mají k choulostivým údajům přístup nejen oprávněné osoby.
Trend plastikových karet expanduje
Každé ráno při vstupu do budovy nebo areálu podniku vytahují miliony zaměstnanců s nevědomou samozřejmostí z tašky své oprávnění ke vstupu.
Tyto karty už dávno neotvírají pouze dveře, nebo turnikety, ale fungují současně jako píchačky, průkazy k občerstvení, ke kopírovacím službám, odemčení dveří, sportovním účelům, nákupům, relaxaci i  ke vstupu do interní počítačové sítě.
platba kreditkou
Karta, která sleduje zaměstnance na každém kroku, přesně zdokumentuje, kdy její držitel přišel do kanceláře či do své práce, jak dlouho používal počítač, jak dlouho se zdržel na obědě atd.
Pokud člověk nedělá nic, co by nevyhovovalo předpisům, pak se bát nemusí. Ovšem každé klopýtnuté může nejen šéf díky kartám zpozorovat.
Kombinace karet se šíří a rozpíná se jejich využití.