Jak si udržet čistou pleť?

Můžete si kupovat předražené krémy nebo pleťové vody. Můžete do svojí pleti investovat tisíce a možná to ani tak k ničemu nebude. Přitom je jednoduché si čistou pleť udržet.
dekorace s mušlemi
·         Dostatečná hydratace
Měli bychom pít dva až tři litry vody denně. Nejlépe čisté vody nebo čaje. Když nebudeme dostatečně pít, naše pleť nebude hydratovaná a bude suchá. Budou se tak lépe tvořit nečistoty, protože voda čistí krev. A bez vody se snadněji tvoří záněty kůže.
 
·         Cukr
Bílý cukr je ověřenou věcí, která pleti ubližuje. Devastující účinky cukru na pleť známe asi všichni. Podle průzkumů lidé nejhůře reagují na čokoládu nebo bonbony. Cukr se dá nahradit jinými a lepšími způsoby. Například medem, stévií nebo třtinovým cukrem.
 
·         Laktóza
Výživoví poradci doporučují vyřazení laktózy pro zlepšení pleti. Mohou negativně působit na celé tělo a naši pleť nejvíce. Na laktózu má také většina lidí intoleranci. Pravděpodobně i vy. Se vzrůstajícím věkem se zmenšuje množství enzymu laktázy, která laktózu tráví. Následkem může být také nečistá pleť.
 
·         Dostatek spánku a redukce stresu
Pokud dostatečně nespíme, naše tělo nemá dostatek času na regeneraci. Během spánku odpočívá i naše pleť. Stres ovlivňuje naši pleť asi nejhůře. Ne nadarmo se říká, že psychika se propojuje s fyzickým zdravím.
 
·         Domácí masky
Domácí masky jsou mnohdy mnohem účinnější než drahé masky z drogerie. Použít můžete prakticky cokoliv – vejce, tvaroh, olivový olej. Na internetu najdete receptů stovky. Skvěle také funguje kokosový olej nebo krém Nivea za pár korun.
 nápoj s citronem
·         Pokud se rozhodnete kupovat kosmetiku v drogeriích, hledejte především tu přírodní. Skvělé jsou například krémy s tea tree olejem nebo panthenolem. Potvrzení čistě přírodní kosmetiky má například Alverde, které se prodává v DM drogeriích. Má certifikát natrue. Také můžete hledat takzvané cruelty free výrobky, které nejsou testované na zvířatech.