Atraktivní hobby přitahuje pozornost opačného pohlaví

K tomuto fenoménu se vyjadřují i psychologové, kteří považují volnočasovou aktivitu za součást tvorby osobnosti. Je navíc známo, že se lidé ve formě jakýchsi spřízněných duší k sobě přitahují. Podobné typy lidí se zkrátka navzájem vyhledávají intuitivně (podvědomě) a není náhoda, že se právě setkáte s partnerem (partnerkou), která vás vnitřním hlasem osloví.
hudební nástroj

I nezvyklé hobby zaujme

Ačkoliv se řada lidí tváří tak, že tráví v pracovním procesu déle než deset hodin denně, že sleduje televizní vysílání, že si libuje v nakupování a v dalších pasivních zálibách, v skrytu duše každý z nás touží tvořit. Být kreativní, tak trochu umělecky zaměřený. Někomu sedne hudba, jiný si zamiluje malování, za umělecký styl lze dokonce považovat i cestování, výlety do neznáma, anebo docela obyčejné fotografování.
šicí stroj

Kreativní žena u mužů boduje

Muži oceňují na ženách kladný vztah k dětem, k rodičům, k sobě sama, ale i jejich záliby, zvláště jsou-li zaměřené kreativním směrem. Mnohem přitažlivější je pro muže žena či dívka, která sama vyrábí např. dekorativní předměty v domácnosti, dokáže ušít kalhoty na šicím stroji, zvládne navrhnout zajímavé prvky v interiéru – osvětlení místnosti, závěsy nebo záclony, moderní stínící techniku. A co teprve kuchařské umění, to žena stoupne u svého partnera v ceně velice výrazně.
malovaný obraz

Spontánní muži vítězí

Tak jako chlapi prahnou po kreativních partnerkách, ženy jsou na tom podobně. Výtvarně nadaní muži mají nespornou výhodu, stejně tak ženám imponuje hra na nějaký hudební nástroj, či hlasový projev. A to nemusíte být zdaleka hudební idol, profesionální muzikant, či Claude Monet. Ženy dávají přednost obecně mužům spontánním, kteří se chovají přirozeně v každé situaci, nic nepředstírají, a partnerku nedobývají. Falešné chování zpravidla vycítí a je jim rozhodně bližší mužské hobby zaměřené na výlety do přírody s fotoaparátem v ruce, než strojené chování v obleku s kravatou a za volantem drahé limuzíny.