Rekonstrukce panelového bytu

Určitě si kladete otázku, jestli je potřeba se do takové rekonstrukce pouštět. Myslím si, že to určitě stojí za to. Ano, možná namítnete, že to není levná záležitost. Určitě doporučuji rekonstrukci bytového jádra. Jistě znáte umakartové jádro, které klasicky v panelovém bytě je. Je zde určitý pocit nesoukromí a nekomfortnosti a přiznejme si, že to ani nevypadá zrovna hezky. Rekonstrukce bytového jádra není samozřejmě jednoduchou a levnou záležitostí. Zděné vám ale poskytne naprostý komfort, a hlavně soukromí v koupelně a také na toaletě.

 Panelový dům

Firem, které vám rekonstrukci provedou je velká řádka. Při výběru se řiďte i názory lidí, kteří se vyjádří v komentářích a napíší k firmě svoje zkušenosti. Je potřeba se dobře rozmyslet, aby taková práce byla opravdu kvalitní. Počítejte s cenou kolem 80 – 100 000 Kč, ale samozřejmě mohou být i mnohem dražší. Je potřeba k ceně připočítat také novou kuchyňskou linku a vybavení. Pokud potřebujete změnit dispoziční řešení, ani toto není v dnešní době problém. Stačí se poradit s architektem, který vám navrhne různé varianty. Vše si můžete velice jednoduše nechat zpracovat v návrhu a prohlédnout na počítači v trojrozměrné podobě. Musíte počítat s tím, že v případě takové rekonstrukce budete muset na potřebnou dobu bydlet jinde, jelikož v bytě bude velký nepořádek a hluk, ve kterém jistě bydlet nechcete. Proto je potřeba si zařídit na dobu rekonstrukce jiné bydlení.

 Byt v rekonstrukci

Můžete samozřejmě rekonstruovat i další části bytu. Pro inspiraci se stačí podívat na internet nebo na určité televizní pořady, kde i designéři mění a přestavují byty. Uvidíte, jaké krásné a luxusní bydlení se dá udělat i z panelákového bytu. Ano, potřebujete k tomu finanční prostředky a možná se budete muset zadlužit, tedy si vzít půjčku. Na druhé straně budete mít velice hezké bydlení v novém a krásném bytě. Nehledě na to, že pokud se třeba jednou rozhodnete byt prodat, cena bude mnohem a mnohem vyšší, než by byla bez rekonstrukce. Všem doporučuji, běžte do toho. Vyplatí se vám to a bude se vám žít mnohem lépe.