Jak na krásný byt

Chcete si zútulnit byt a nepatříte mezi fanoušky Feng Shui? Nebo nemůžete dělat v bytě nějaké velké změny? Nepotřebujete ani žádnou příručku, stačí pár tipů.
 
Zeleň
Zdá se vám obývák příliš strohý a neútulný? Neplýtváte dekoracemi, ale pořád cítíte, že pokoji něco chybí? Potřebuje květiny.
Nepotřebuje žádný velký fíkus nebo palmu, žádné velké květináče, o které děti nebo partner zakopne. Nevěřili byste, jak krásně oživí pokoj kaktusy. 
Jsou odolné, přizpůsobivé a roztomilé. A když je jednou zapomenete zalít, přežijí.
Určitě nepořizujte plazivé rostliny a různé liány, rychle se rozrostou q budou všude.
Krásné jsou fialky, různé bylinky, které pokoj i náramně provoní a využijete je i do čaje. obrázky a fotky nad gaučem.jpg
Pokud si troufnete, pořiďte si orchidej, je podivná, ale nádherná, bohužel o to víc náročná.
S výjimkou ložnic se květiny hodí kamkoliv.
Ale všeho s mírou, asi se nechcete dívat na televizi z pralesa. 
 
Co s obrazy
Odstraňte obrazy z úzkých chodbiček a raději využijte prostorné stěny, myslete i na rodinné fotky, klidně i bez rámečků s nápisy family, Ty opravdu nejsou nutné. Modernější, než jedna fotka v mohutném rámečku jsou koláže, které si můžete vystavit a třeba i zasklít.
Já nedám dopustit na staré dobré nástěnky, kde lze připíchnout fotky, dětské malůvky, přívěsky, řetízky, úplně cokoliv. Ale takovou nástěnku si nepleťte s tou pracovní, ztrácí pak kouzlo.
Obrazy také potěší, ale myslete na barvu stěny a nekupujte nebo nemalujte oranžový obraz do fialového pokoje. Krásná je krajina, abstrakce, cokoli dle stylu, jen města a stavby nepůsobí útulně. Je to jako kdybyste se dívali z okna, a to si navrtáte na zeď.Krásná květina a tapeta.jpg
 
Pryč s krámy
Přiznejme si, že kdysi být sběratelem bylo trendy. Skříně se skleničkami, porcelánem, figurkami, andělíčky, pohledy a tisíci dalších výstavek se možná dříve líbily, ale dnes zabírají zbytečně místo. A hlavně, kdo bude pořád utírat ten prach? 
Zbavte se zbytečného nábytku, taburetů, na který stejně nikdo nechce sedět, skříněk, přebytečných lamp a dalších krámů.
Uvidíte, jak byt prokoukne.
Na druhou stranu ani poloprázdný pokoj není ideální, přes zimu budete mrznout. Pořiďte si třeba malý koberec doprostřed místnost nebo tenké barevné závěsy a uvidíte, že pokoj ani nepoznáte.
 
Uvidíte, že dostanete spoustu dalších nápadů