Inonotus Obliquus Chaga je poklad Sibiře

V poslední době se na trhu rozšířila houba s názvem Chaga. Pro mnohé z nás je to docela neznámý pojem, přitom se jedná o velmi cenný dar, který se v zemích bývalého Sovětského svazu a v současném Rusku využívá již po staletí.bříza v drsné sibiřské krajině

Sibiř je dosud neprozkoumaná krajina

Ještě v polovině dvacátého století lidé z bývalého Sovětského svazu, kteří nebyli pohodlní soudobému režimu, byli transportováni do vyhnanství do sibiřské nehostinné oblasti, aby byli co nejvíce vzdáleni od „civilizovaného světa“. Krajina Sibiře je opravdu drsná, panují zde v zimě silné mrazy a není snadné v těchto podmínkách vůbec přežít.
Lidé si však dokázali poradit i zde a také objevovali mnohá tajemství, která jsou tu ukrytá v podobě přírodního bohatství. http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/bohatstvi Řada rostlin tu dokáže čelit extrémním povětrnostním vlivům, a to zejména díky některým látkám, které jsou pro přežití klíčové.
Jedním z dosud nedoceněných pokladů Sibiře je tajemná houba Chaga, v latinském názvosloví Inonotus Obliquus Chaga. Houba je parazitickým organismem na břízách, v Rusku jsou tyto dřeviny rozšířené, ale hlavně rostou ve velmi čistém prostředí, prostém od zplodin a odpadů průmyslové výroby. Houba se obohacuje látkami obsaženými v míze stromu a je známo, že právě břízy spolu s javorem jsou pro člověka nesmírně prospěšné. Jistě znáte javorový sirup a březovou vodu nebo šampon.březový háj pod sněhem

Proč si dopřát houbu Chaga

Z nejvýznamnějších látek bychom měli zmínit beta glukan, triperteny a saponiny, melanin a ergo sterol. Všechny tyto látky vykazují velmi vysokou biologickou aktivitu pro stimulaci CNS (nervových vláken a mozkových buněk) a pro podporu imunitního a lymfatického systému. Ve spolupráci s přiměřeným pohybem, např. plaváním, turistikou a cykloturistikou pomáhají rychleji zbavovat organismus toxických zplodin a pomáhat při překyselení. Jistě není náhoda, že se této zázračné houbě přezdívá „houba pro nesmrtelnost“.