Budoucnost peněz

Mají vůbec nějakou? Nebo už jim hrozí jen zánik.Myslím, že je několik věcí, které si lidé nenechají vzít.

.
Například sex.Nevěřím tomu, že se lidé nechají připravit o toto potěšení a budou v určitou hodinu polykat prášek pro snížení libida tak, jak se to odehrávalo v jednom polském filmu.
radost z bohatství
.
Stejně tak si nemyslím, že jídloněkdy v budoucnosti nahradí nějaká třesoucí se hmota bez chuti a zápachu. Jen těch pořadů o vaření, co na nás denně chrlí televize.

.A třetím potěšením člověka jsou přeci peníze.Jen si vzpomeňte na jistého kresleného strýčka, který prožíval pravé blaho při koupání se ve svých úsporách.
Ale až tak daleko bych samozřejmě nešla. Do budoucna by byl ale zmíněný strýček asi zklamán. Doby, kdy se hromadily peníze doma, už jsou dávno pryč. Ale třeba by mohl surfovat s kreditní kartou.

Zaniknou tedy peníze jako takové?Možná, že ano. Třeba budeme jednou jen převádět čísla z konta na konto. Co když ale nastane opravdový problém? Například dluhová krize, která přinutí banky uzamknout vklady? Je z této situace cesta pro obyčejného člověka?
starý řek

Již staří Řekové

Ano, mohla bych použít toto klišé. Ale my se podíváme za Řeky současnými (myslím například vesničany), kteří si s popsanou situací dokázali poradit. Prostě takový zemědělec otevřel ráno okno, nebo vyndal před dům stůl a na něj naskládal produkty ze svého podnikání.

Jeho kolega se sousední vesnice nabral taktéž své výrobky a šel měnit. A zaměstnanci? Tentokrát mohli nechat peněženky doma a vzít si košík anebo nůši. Podle toho, jak se kdo činil. A pak dostal něco obilí, něco sýra, luštěnin, kousek masa. Když náš rolník potřeboval například půjčit traktor, zaplatil krávou nebo prasátkem. Že je to povědomé z dob před několika stovkami let?
                                               Vždyťříkám – již staří Řekové.