Opravdová místa z natáčení Hry o trůny, která můžete navštívit

Westeros, země, kde se odehrává většina akce Hry o trůny, se inspiruje středověkou éru. Producenti si tedy vybrali velkolepá místa, která je inspirovaly pro atmosféru nadpozemského světa, který je v knize popsán.
stromy u silnice
Island
Jedna z nejoblíbenějších destinací na světě zažila nedávný boom návštěvníků právě díky Hře o trůny. Vzhledem k různorodému terénu ostrova, od černých písků až po mrazivé ledové enklávy na severu, se návštěvníci budou cítit jako při mini prohlídce Westerosu. Island je jednoznačně vysněným cílem pro skalní fanoušky.

Severní Irsko
Některé z nejznámějších interiérů jako je Winterfell jsou umístěny v obrovských budovách ve městě, ale jejich exteriéry jsou rozesety po celé zemi. HBO, která je zodpovědná za tento televizní fenomén, oznámila plány na udržení těchto míst a jejich přeměnu na turistické atrakce v roce 2020. V seriálu jsou zachyceny také přírodní krásy Severního Irska, které zde můžete objevovat.

Skotsko
V zámku Doune ve Skotsku byl původně umístěn rodinný dům Winterfell rodiny Starků. Zejména v první sérii můžete zaregistrovat slavná skotská místa, ale logistické záležitosti a nedostatek prostoru ve studiu způsobily brzké stěhování do Severního Irska.

Španělsko
Hra o trůny je vlastně jen název první knihy v epické sbírce Píseň ohně a ledu. Příznačně se tedy lokality nevyskytují pouze v chladnějších lokalitách, ale jsou zde i země, které jsou pokryty červeným pískem a dusivým teplem. Mnoho filmových míst se vyskytuje na jihu Španělska, zejména ty v pozdějších sériích. Skutečný ring býčích zápasů v Seville byl používán jako bojiště Meereen. Jiná umístění jsou i v Córdobě, Gironě a Cáceres.
město Dubrovník
Maroko
Atlas Studios, největší filmové a televizní studio na světě, se nachází v Ourzazate v jižním Maroku. Na jedné straně se nachází pohoří Atlas, na straně druhé jsou jen míle pouště. Před Hrou o trůny se zde natáčely filmy jako je Mumie (1999) a Gladiátor (2000).

Malta
Malta hrála významnou roli v první sérii a její nádherné výhledy tak zůstaly zakořeněny v myslích fanoušků. Bohužel již turisté nebudou moci vidět slavné Azurové okno, které bylo kulisou pro svatební obřad Daenerys a Droga. Velkolepý skalní útvar se v roce 2017 zhroutil do moře.

Chorvatsko
Od druhé série hrála tato země velkou roli. Producenti si našli stálý domov v Dubrovníku. Středověké zdi města se velmi shodují s mnoha popisy v původním textu.