Kdo za vás vyklidí byt a sklepní kóji, když vy nemůžete


Naše země je proslulá kutilstvím. Tato tradice se tu udržuje již desítky let a zejména starší ročníky mají za sebou mnohdy trpkou zkušenost z období socialismu, kdy si byli nuceni poradit v obtížnějších situacích sami. Týká se to i stěhování v Praze a vyklízení bytů a nebytových prostor. Vyklidit byt, na tom není přece nic těžkého, jednoduše se shromáždí věci do jednoho pokoje a odtud se pak postupně vynáší do nákladového prostoru auta či přívěsu. Jenže jsou jisté situace, kdy je výhodnější povolat stěhováky a přenechat tuto dřinu právě jim.

stěhování nábytku

Nárazová dřina – v předchozím odstavci jsme se zmínili o dřině, ano je to tak, protože kdo není na tuto práci zvyklý a trénovaný, může jej zaskočit náhlý nápor na fyzickou kondici, a takové situace obvykle nekončí dobře. Zvedání těžkých břemen a jejich přenášení může vést k úrazu kloubů či páteře, může tu dojít ke zlomeninám, pohmožděninám i vnitřním zraněním, k otřesu mozku atd.

Plísně, prach, hniloba, pavouci – co výraz, to problém. Kdo z vás špatně snáší alespoň jediný z těchto vyjmenovaných vlivů, neměl by se do podobných prací vůbec pouštět. Počítejte s tím, že se tu setkáte s předměty v ne zrovna dobrém technickém stavu, a stejně tak i co se týče jejich čistoty. Týká se to nejen sklepů, ale mnohdy i samotných bytů či rodinných domů v zanedbaném stavu.

vyklízení prostor

Vylije se na vás kyselina fosforečná a srazíte na zem vyřazenou zářivku – nemáme v úmyslu přivolávat na kohokoli neštěstí, ale pouze vás varujeme před tím, co ve sklepích bývá ukryto. Kupříkladu bývalý majitel, co vám prodává byt, zapomněl vyklidit jednu ze dvou sklepních kójí a kromě starých kompotů a džemů tu objevíte i vyřazené lyže i s vázáním, skateboard s ulomeným kolečkem a pod nimi kanystr s neznámým obsahem tekuté látky. A pokud kanystr praskne a vylije se vám do bot kyselina fosforečná na čištění toalety, můžete skončit s poraněným chodidlem v nemocnici.